
Dit is een AtMost-interview met Jan Willem Sieburgh, de winnaar van de prestigieuze titel Marketeer of the Year, gevoerd door Patrick Petersen.
Sieburgh, die de functie van zakelijk directeur bij het Rijksmuseum Amsterdam bekleedt, bespreekt hoe de culturele instelling erin slaagde de publieke betrokkenheid (engagement) tijdens de grootschalige verbouwing niet alleen te behouden, maar zelfs te vernieuwen [01:15].
Kernpunten uit het gesprek:
-
Strategie tijdens verbouwing: In plaats van een stap terug te doen, koos het Rijksmuseum ervoor om een “schepje erbovenop te doen” en de periode van de renovatie te gebruiken als een kans om het museum opnieuw uit te vinden [01:27].
-
Publieksbetrokkenheid: Het Rijksmuseum focuste op het vanuit het publiek denken, met als doel het creΓ«ren van diverse, nieuwe ontmoetingen. Dit varieerde van fysieke locaties (zoals op Schiphol) tot emotionele en intellectuele ervaringen [02:03].
-
Vernieuwende aanpak: Sieburgh benadrukt dat hij zelden andere musea als referentiekader gebruikt, maar juist buiten de gebaande paden kijkt. Een voorbeeld hiervan is de unieke samenwerking met professionele tijdschriftmakers (zoals de makers van Linda) voor het Rijksmuseum tijdschrift [04:11].
-
Visie op Cultuur: Hij deelt zijn overtuiging dat cultureel erfgoed in tijden van crisis (recessie) weer aan waarde wint en dat het Rijksmuseum Gouden Tijden tegemoet gaat [05:14].
-
Teamwerk: Sieburgh sluit af met de opmerking dat zijn succes grotendeels te danken is aan het waanzinnig goede team van mensen om hem heen [06:13].
